Začiatok Veľkej vojny a ďalších 6 výročí 22. až 28. júla / Unikátna História 30

Vitajte pri 30. epizóde Unikátnej histórie, aj dnes Vám prinášame prehľad známych i menej známych historických udalosti:

Z našej staršej tvorby sme dnes vybrali naše vôbec prvé video o rebríku s ktorým nikto nesmie pohnúť:

Timošenko poráža Mannerheima – Druhá svetová vojna mesiac po mesiaci EP07 Február 1940

02.04.2022

S mesačným oneskorením, kvôli aktuálnej vojne na Ukrajine, Vám prinášame pokračovanie našej série o druhej svetovej vojne. Druhá svetová vojna mesiac po mesiaci pokračuje udalosťami z februára 1940 v dnešnom videu. (pre prehratie videa, kliknite na obárzok)

Prečo Putin prehra(l) vojnu

21.03.2022

Invázia, útok, ktorý sa podľa Ruska nemal nikdy uskutočniť, sa predsa odohrala. Putinova armáda je oveľa silnejšia ako ukrajinská, aspoň čo sa týka jej veľkosti. A Putin ak naozaj bude chcieť, pravdepodobne bude schopný obsadiť metropoly Ukrajiny a zosadiť ukrajinskú vládu. Ale v tomto bode, po invázii môžeme povedať, že Ukrajinci definitívne skončili s Putinom. [...]

Prečo Putin napadol Ukrajinu?

06.03.2022

Na pochopenie prečo ku konfliktu došlo musíme pochopiť Rusko a to, ako bolo v priebehu histórie redukované zo Slovanskej ríše, ktorá dominovala celému regiónu, cez Sovietsky zväz, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch porazený až k dnešnému stavu. Predovšetkým je ale nevyhnutné pochopiť, ako si túto históriu vysvetľuje Vladimír Putin. (pre prehratie videa, kliknite na [...]

UKRAINE-CRISIS/MH17

Organizácia pre civilné letectvo označila Rusko za zodpovedné za zostrelenie lietadla MH17

12.05.2025 23:05

Let MH17 bol zostrelený nad okupovanou časťou Ukrajiny v lete 2014. Zomrelo 298 ľudí.

Peter Pellegrini / Robert Fico /

Z najvyšších ústavných činiteľov ľudia najviac dôverujú Pellegrinimu, najmenej Ficovi

12.05.2025 19:04

Prezidentovi dôveruje 53,4 percenta opýtaných.

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Poľskí autodopravcovia opäť blokujú priechod na hranici s Ukrajinou

12.05.2025 18:30

Pred prechodom dnes ráno čakalo asi 200 kamiónov.

Edan Alexander

Hamas prepustil izraelsko-amerického rukojemníka Edana Alexandra

12.05.2025 17:50

Podľa zdroja je teraz na ceste do Izraela.

J&J

Odpovede na otázky, ktoré ste si nikdy nekládli. Väčšinou na témy z histórie, geografie, ekonomicky a vedy všeobecne. Svet je unikátne miesto plné unikátnych informácii. A ďalšie veci, ktoré nás zaujímajú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 671024x
Priemerná čítanosť článkov: 4247x

Autor blogu